Discsport

Discgolf on sportmäng, kus mängijad peavad võimalikult väheste visetega spetsiaalse lendava taldriku viskama discgolfi korvi. Mängu võitjaks on see, kes väiksema visete arvuga läbib etteantud raja, mis tavaliselt koosneb 18 korvist. Mäng sarnaneb oma põhimõttelt tavalise palli-golfiga, selle vahega, et palli ja kepi asemel on ketas ja spetsiaalne kettidega korv (vt foto).

korv

Veidi discgolfi ajaloost. Modernse discgolfi ajalugu ulatub 1960-ndate aastate lõppu, kui kaks meest nimedega George Sappenfield ja Ed Headrick võtsid USA-s kasutusele termini “discgolf” ning tutvustasid laiemale üldsusele discgolfi korvi, mille nimeks sai Mach-1. 1975 aastal lõi Ed Headrick esimese discgolfi assotsiatsiooni PDGA (Professional Disc Golf Association), mis on discgolfis juhtivaks organisatsiooniks tänaseni. USA-s on mäng erakordselt populaarne ning seal on käesolevaks hetkeks loodud veidi alla 3000 discgolfi pargi. Euroopas on discgolf samuti oma populaarsust kasvatanud ning enim mängijaid arvatakse olevat Rootsis ning Soomes. Kindlasti soovitaks kõigil discgolfi huvilistel leida võimalus mängida Soomes, kus käesoleval hetkel on üle 300 püsiraja.

Allikas: Discspordi koduleht (http://www.discsport.ee/et/discgolfist.html)

Lühike tutvustav video: Discgolf

Monkey Spordis on esindatud kolme discgolfi brändi: Innova, Discmania ja Prodigy kettad.

Prodigy logo
Prodigy Discs loodi 2012 aastal endise tippmängija Phil Arthuri poolt. Prodigy otsustas ketaste nimetamisel minna traditsioonilise golfi teed. Kaugmaa kettad on D1, D2, D3 ja D4 ning tuleb sõnast Driver. Sama loogikaga on ka keskmaa M1, M2, M3, M4 sõnast midrange. Putterite puhul kasutatakse tähepaari PA, sõnadest Putt ja Approach. Samuti on numbritel loogika selline, et mida madalam number seda ülestabiilsem on ketas. Prodigy ketaste lennutabel.
 

 

innova-logo-3c-alt1 Innova on 1983 aastal asutatud USA firma, pakkudes kvaliteetseid ja arenevaid tooteid discgolfi harrastajatele. Innova jätkuv disaini innovatsioon ja toote  areng hoiab Innovat maailmas  esimesel kohal discgolfis olles maailma suurima discide valikuga bränd.

 

 

 

 

discmania_logo1
Discmania on Innovast välja kasvanud tütarbränd Euroopa turu jaoks, mis on asutatud 2006 aastal.

 

 

 

 

 

Vajalik info ketaste valimistel.

Kettad jagunevad erinevateks oma otstarbe ja lennuvõimete järgi. Ketaste lendu iseloomustatakse nelja numbri abil, mis iseloomustavad ketta kiirust, hõljumist, pööret ja hajumist.
KIIRUS. Kiirus iseloomustab ketta võimet läbida õhku. Kiirusindeksid on vahemikus 1-14, mida suurem number, seda kiirema kettaga on tegemist. Alustavale mängijale soovitame kettaid kiirusindeksiga kuni 10 , sest maksimum kiirusega kettad nõuavad nendele omase lennu saavutmiseks juba silmapaistavat tehinkat ja jõudu.

HÕLJUVUS. Hõljuvus on ketta võime säilitada lennukõrgust. Hõljuvust hinnatakse vahemikus 1-7. Algajad, kes soovivad viskele rohkem distantsi, peaksid valima suurema hõljuvusindeksiga kettad. Samuti on hea hõljuvusega kettad ideaalsed maksimumdistantsi visete jaoks.

PÖÖRE. Pööre on ketta omadus kanduda lennu algusfaasis paremale. Kui pööret tähistav number on 0, ei keera vastav ketas viske alguses paremale. Kettad, millel on pööret tähistav number -5, kalduvad enim paremale. Kettaid, millel on pööre -2 kuni -5 on head rollervisete sooritamiseks.

HAJUVUS. Ketta omadus kalduda viske lõppfaasis vasakule. Hajuvust hinnatakse saalal 0-5. Ketas, mille hajuvusindeks on 0, on kõige sirgema lennuga. Ketas, mille hajuvusindeks on 5, hajub lennu lõppfaasis väga järsult vasakule. Suure hajuvusega kettad ei sobi alustavale mängijale.

Sel pildil on näha, mida tähendavad mõisted hyzer, unhyzer ja kuidas näeb välja ülestabiilse ja kuidas alastabiilse ketta lennujoon. Ja seda kõike loomulikult paremakäelise tagantkäeviske perspektiivist.

Monkey Sport

Tegeleme spordiriiete maaletoomise ja turustamisega - meie esinduspood-galerii asub Tondi Ärikeskuses. Esindame rahvusvaheliselt tuntud kaubamärke nagu Joma ja Select.